Organik Kozmetik

fo-slider_0013_organic cosm

Organik kelimesi, bir ürünün üretiminde hiçbir kimyasal kullanılmayan, üretiminden tüketimine kadar ürünün her aşaması kontrollü ve sertifikalı olan bir üretim biçimidir. Bir ürünün organik olma özelliği insanların ve diğer canlıların hayat biçimini etkileyen önemli faktörlerdendir. Bir ürünün sertifikalı olması da, o ürünün toplanma anından tüketim anına kadar denetim altında ve kontrollü bir süreç geçirmesi anlamına gelir. Bu nedenle organik ürünlerin sertifikalı ürünler sınıfında yer alması gereklidir.

Kozmetik kullanımında organik ürünler kullanımı, organik olmayan kozmetik ürünlerine göre daha sağlıklı ve etkilidir. Geleneksel organik olmayan ürünlerin üretilmesinde petrol yağı kullanılması ve de ucuz maliyetli olarak yapılması insan cildi için sağlıksız sonuçlara yol açabilir. Oysa organik kozmetik ürünleri her cilde uygun olup daha sağlıklı sonuçlar doğurmaktadır.

fo-slider_0015_banner4

Organik kozmetik ürünler, kozmetik alanında bir ürünün performansını arttırmak ya da ürünün göstereceği etkiyi bitki özleri ile sağlamak için, formülasyonlara bitki özleri ekleyerek yapılan ürünlerdir.

Vücudumuza sürdüğümüz her şey cilt tarafından emilir ve kana karışır. Bu yüzden organik ürünler kullanmak demek sağlık demektir. Geleneksel kozmetik kullandığımızda vücut kimyasal maddeleri atmak için o kadar fazla uğraşıyor ki gençleşmek için sürdüğümüz geleneksel ürünler vücudu yaşlandırıyor. Kozmetikte kullanılan organik ürünler, doğal bitki özleri ve içinde kimyasal bulunmaması ile vücudun ihtiyacı olan sağlıklı etkiyi kolaylıkla gösteriyor. Kozmetikte organik ürünler, hassas cildi olanlar, anne adayları kısaca herkes için en sağlıklısı olmakla beraber yan etkisi hemen hemen hiç görülmeyen maddelerdir.